קונאטוס דיזיין הוקמה בשנת 2009 על ידי ד"ר בתאל אשקול ואלון אשקול במטרה לקדם תכנון מערכתי. 
מתחילת דרכנו כמעצבים וכמתכננים התעניינו בקשר בין הסביבה הבנוייה לסביבה הטבעית. במשך שנים חיפשנו וחקרנו כיצד ניתן לשלב בין מערכות בנויות למערכות טבעיות. הפתרונות הקיימים לא סיפקו אותנו וחיפשנו דרך להרחיב את הגבולות וההקשרים בין המערכות השונות. הגענו למסקנה כי החוקים והתקנות הקיימים כיום בתחום התכנון הסביבתי לא מעודדים יצירת הקשרים בין מערכות שונות אלא רק מגבילים אותם. יתר על כן, הם לא מאפשרים למשתמשים במערכות האלה - לאנשים - לקחת חלק בעיצוב ולהשפיע על הסביבה בתוכה הם חיים. 
ה'אני מאמין' שלנו נובע משנים של מחקר ועבודה מעשית בשטח, ומתוך הבנה שרק תכנון מערכתי, שלוקח בחשבון את כל ההקשרים השונים בין המערכות שמרכיבות את המרחב הציבורי שלנו, יכול להשיג תכנון בר-קיימא לטווח הארוך. 
בפרויקטים שלנו, לא משנה באיזה קנה מידה, אנחנו שואפים לבחון את ההקשרים השונים, ולחבר ביניהם בצורה האפקטיבית והטובה ביותר.

ד"ר בתאל אשקול היא מומחית לתכנון מערכתי. בעלת דוקטורט באדריכלות ותכנון אקולוגי מאוניברסיטת שפילד באנגליה, ופוסט-דוקטורט בתכנון מערכתי ושיתוף ציבור בתכנון מאוניברסיטת לונדון. בתאל בעלת ניסיון עשיר בניהול והובלת תהליכי שיתוף ציבור באנגליה, בהודו ובישראל. בנוסף לעבודתה המקצועית, היא עוסקת במחקר ומלמדת בבית הספר ללימודי סביבה פורטר באוניברסיטת תל-אביב, ובבית הספר לקיימות במרכז הבינתחומי.

אלון אשקול הוא מתכנן עירוני בעל ניסיון עשיר בתכנון וניהול פרויקטים מהארץ ומהעולם. ניסיונו כולל תכנון שכונות אקולוגיות ברחבי בריטניה, שימור מבנים, תכנון מוסדות חינוך ומבני ציבור, תב"עות, תוכניות מתאר, תוכניות אב, תכנון מחלפי תחבורה, וניהול משא ומתן עם רשויות וגופים ממשלתיים.

מקור השם קונאטוס - conatus הוא מלטינית ומשמעותו הרחבה היא 'אנרגית החיים'. הוא מתאר נטייה אינהרנטית של משהו להמשיך להתפתח ולקיים את עצמו. בתאל נתקלה במושג זה לראשונה במהלך עבודת הדוקטורט שלה.  על כן 'קונאטוס דיזיין' - תכנון ופיתוח מערכתי מתוך זיהוי וחיזוק הפוטנציאל האינהרנטי של הקהילה והמקום איתו אנו עובדים.

צילום: שרון נתנסון